ROLKI I AKCESORIA DO TORÓW ŁUKOWYCH
Rolka stożkowa Beta/Beta3
Rolki BETA/BETA3 składają się ze stalowego rdzenia, na którym są naprasowane poszczególne stożkowe segmenty z tworzywa termoplastycznego. W wersji BETA łożyska ślizgowe oraz bieżnie wykonano z tworzywa termoplastycznego. W wersji BETA3 zastosowano łożyska kryte typu 6202 z dożywotnim smarem, wykonane z tworzywa temoplastycznego.
Rolka stożkowa Alfa/Gamma
Rolki stożkowe ALFA/GAMMA posiadają płaszcz stalowy. W rolkach stożkowych ALFA zastosowano fabrycznie nasmarowane łożyska promieniowe z bieżniami z hartowanej, odpuszczanej stali. W serii GAMMA natomiast zastosowano łożyska kryte typu 6201 i 6202 z dożywotnim smarem i wykonaną z tworzywa termoplastycznego osłoną chroniącą przed pyłem.
Rolki dzielone z serii Alfa
Rolki z serii ALFA składają się z kilku rolek dzielonych, osadzonych na wspólnej osi. Pierwsza rolka zazwyczaj jest nieruchoma, natomiast pozostałe są przesuwane. W przypadku przenoszenia ładunków o dużej masie zaleca się wsparcie środkowego odcinka osi konstrukcją wsporczą, aby zapobiec uginaniu wału.
Oś z roleczkami
Roleczki mogą zostać wykonane ze stali ocynkowanej lub tworzywa termoplastycznego. Montaż na wał wykonywany jest w żądanych rozstawach. Roleczki z tworzywa termoplastycznego wyróżniają się niższym stopniem hałasu oraz odpornością na działanie korozji i substancji chemicznych. W zależności od przenoszonych obciążeń możliwe jest zastosowanie w części środkowej jednej lub kilku konstrukcji wsporczych.
Rolka stożkowa Beta/Beta3
Rolki BETA/BETA3 CI składają się ze stalowego rdzenia, na którym są naprasowane poszczególne sekcje stożkowe z tworzywa termoplastycznego. W wersji BETA, koła łańcuchowe zostały dopasowane i przyspawane bezpośrednio do wewnętrznego stalowego rdzenia. Łożyska ślizgowe oraz bieżnie wykonano z tworzywa termoplastycznego. W wersji BETA3, łożyska kryte typu 6202 z dożywotnim smarem oraz koła łańcuchowe wykonano z tworzywa termoplastycznego.
Rolka stożkowa Gamma
Rolki stożkowe GAMMA CI posiadają płaszcz stalowy. Ze stali wykonano również wały oraz łożyska kryte typu 6201 i 6202, z dożywotnim smarem i chroniącą przed pyłem osłoną z tworzywa termoplastycznego.